Kuidas paigaldada veerandring (koos piltidega)

Sisukord:

Anonim

Veerandringid, mis on üks kingade vormimise tüüp, lisavad igale ruumile viimistletud ilme, kattes samal ajal põranda ja põrandaliistude vahe. Neid saab värvida või peitsida, et moodustada stiilne piir iga ruumi ümber.

Sammud

Osa 1: 4: Veerandvooru mõõtmine ja ostmine

Paigaldage veerandring 1. etapp

Samm 1. Mõõda oma seinapind mõõdulindiga

Iga ruum vajab erineva pikkusega vormimist, nii et registreerige enne paigaldamist võimalikult palju mõõtmisi. Mõõtke mööda iga seina põhja. Joonista paberile ruumi kontuur, märkides ära iga seina pikkuse.

Samm 2. Valige vormimismaterjal

See peaks sobima põrandakattega või sobima põrandaliistudega.

Samm 3. Ostke lageda puiduga veerand ringi ja määrige see lehtpuupõrandatega

Samuti võite osta krunditud veerandringi, mis on tasane valge, ja värvida see poolläikiva värviga, et see sobiks põrandalauaga. Seda värvi peate kasutama küünte värvimiseks, mis kaetakse tihendiga.

Samm 4. Värvige krunditud veerand ringi, et täiendada teisi põrandakatteid

Vastupidavuse ja välimuse parandamiseks tuleks see enne paigaldamist poolläikiva värviga värvida. Samuti peate seda värvi kasutama, et värvida tihenduskoht, kuhu te küüned panite.

Paigaldage veerandring 2. etapp

Etapp 5. Liistude värvimisel on eelis värvimise ees

Kui see on värvitud, saate selle ja seina ning tükkide vahelised praod täita, seejärel tihendada ja tihendada.

Samuti võite näha veerandringi, mis on valmistatud sünteetilisest materjalist, näiteks plastikust. Seda tüüpi liistud on umbes samad, mis kõik põhilised valged liistud, kuid on paigaldamise ajal veidi purunemiskindlamad

Paigaldage veerandring 3. etapp

Samm 6. Ostke pikki liistutükke, mis sobivad üle teie seinte

Kvartali ümmargune vormimine on terveid tükke pikkusega 6–12 jalga (1,8–3,7 m). Proovige seinale kinnitamiseks kasutada ühte tükki. Nii ei teki liigeseid, mis võivad niiskuse muutumisel ja tükkide kokkutõmbumisel avaneda.

• Veerandringvormi suuremaid tükke on sageli raske transportida ja manööverdada. Lisaks, kui teie sein on olemasolevast liistust pikem, peate lühemad tükid kokku ühendama. See pole liiga raske, nii et kui vaja, ärge muretsege lühemate tükkide kasutamise pärast.
  • Kvartali ümmargune vormimine on tavaliselt umbes 34 laius (1,9 cm). Pidage meeles, et õhemad tükid ei pruugi katta suuri lünki.

2. osa 4: veerandringide lõikamine

Paigaldage veerandring 4. etapp

Etapp 1. Pange turvavarustus selga ja töötage ventileeritavas kohas

Peate vormimise saagima, nii et see sobib ideaalselt teie toa nurkade ümber. Saega töötades kandke müra summutamiseks kõrvatroppe või kõrvaklappe. Samuti kandke tolmumaski või respiraatorit ja töötage õues tolmu eemaldamiseks. Kasutage häid kaitseprille või näomaski, et kaitsta teid kildude eest, mis võivad veerandringidest katkeda.

• Kui peate töötama siseruumides, avage lähedal asuvad uksed ja aknad. Kui olete lõpetanud, eemaldage tolmuimeja tolmuimejaga.
  • Vältige pikkade varrukatega riideid ja ehteid, mis võivad saeketta vahele jääda.
Paigaldage veerandring 5. etapp

Samm 2. Seadke niitmissaag 45 ° nurga alla

Kui te pole kunagi varem saagimist kasutanud, kasutage sae aluses olevaid kraadimärke, et teha ühtlasi nurga all olevaid lõikeid. Asetage saag stabiilsele pinnale ja keerake lõiketera selle aluse vasakul või paremal küljel asuva 45 ° märgini. Veerandringide lõikamine vastassuunas 45 ° nurga all muudab need kokku nagu pildiraami nurk.

• Mitmesae kasutamine on lihtsaim viis lõikamiseks ja võib anda parema tulemuse. Samuti peate võib -olla lõikama väga õhukesed viilud, et tükid sobiksid, ja selleks on peaaegu vaja mitrasaega. Neid saab rentida tööriistade laenutuspoodides.
  • Kui teil pole nurksaagi, kasutage käsisaega, hoides vormimist nurgakarbiga paigal. Need juhivad saega täiusliku 45 ° nurga. Pidage meeles, et neid on nurkade lõikamiseks veidi raskem kasutada, kuna peate puidu hoolikalt käsitsi õige nurga all lõikama.
Paigaldage veerandring 6. samm

Samm 3. Lõigake veerandringikujulised ümmargused tükid 45 ° nurga all, et moodustada vuugid

Kasutage seda tüüpi lõike nurkliidete moodustamiseks kõikjal, kus seinad kokku puutuvad. Tehke 45 ° lõikeid kahe erineva vormitüki otstesse.

• Kui kasutate mitmiksaega, on see lihtne. Pärast esimese lõike tegemist keerake lõiketera ümber 45 ° märgini sae aluse vastasküljel ja lõigake seejärel teine veerand ringi.
  • Teist tüüpi saagide ja nurgakarpide puhul lõigake veerandringi ümmargused tükid käsitsi. Hakkasaag teeb korralikumad lõiked kui suurte hammastega saed. Mõõtke hoolikalt, seejärel vähendage veerandringi suuruseks, kuni need sobivad hästi kokku.
Paigaldage veerandring 7. samm

Samm 4. Nägi pikemat vormimist, nii et see sobiks üle lühemate seinte

Mitte kõik toad ei ole täiesti ristkülikukujulised. Mõnikord peate lõikama väiksemaid liistutükke, et need sobiksid lühemate seintega või töötaksid ukseraamide ümber. Kontrollige veelkord seina mõõtmeid, seejärel lõigake veerand ring hoolikalt vajaliku suurusega.

• Täpse mõõtmise tagamiseks asetage veerandring seinale. Juhiste loomiseks märkige see pliiatsiga.
  • Veerandringikujuliste tükkide ühendamiseks pika seinaga tehke lihtsalt 45 ° lõikeid nagu nurga puhul.

Osa 3/4: Kinnitusveerandid

Paigaldage veerandring 8. etapp

Samm 1. Märkige küünte laigud iga 12 tolli (30 cm) ulatuses mööda veerandringi

Alustage nurkadest ja mõõtke kogu liistude pikkuse ulatuses. Tehke pliiatsiga märgid iga veerandi keskel ringi. See võib olla pisut tüütu, kuid tagab veerandringide ilusa ja korraliku sobitamise.

• Ärge tehke märke otste lähedale; küüned võivad vormimist praguneda.
  • Märkige laigud lühikestele tükkidele nende keskuste lähedale, sest peate võib -olla enne liistude naelutamist liistud alla painutama.

Samm 2. Puurige prooviauk igasse kohta, kuhu haamri abil naela sisse lööte

Katseaugud aitavad teil naelu täpselt valitud nurga all juhtida. Kui veerandring on lehtpuu, näiteks tamm, aitavad prooviaugud selle pragunemist vältida.

• Kasutage naelu pisut väiksemat puurit, a 116 (0,16 cm) puur on parim. Puurige prooviaugud allapoole 30 ° kuni 45 ° nurga all. Ärge puurige auke põrandaliistu.

Paigaldage veerandring 9. etapp

Samm 3. Küünte veerandvooru

• Kasutage 3,8 cm (1,5 tolli) viimistlusnaelu.
  • Vajutage liist allapoole, et toetuda põrandale kõikjal, vajadusel painutades ja lööke naelad läbi pilootaukude põrandaliistu.

Paigaldage veerandring 10. etapp

Samm 4. Kasutage löömise asemel kompressoriga naelpüstolit, kui see on saadaval

• See on palju kiirem kui vasar, loob parema väljanägemisega töö ja seda tehakse ilma prooviauke puurimata. See on väga lihtne, nii et saate naelu rohkem panna.
  • Kasutage 18 gage, 1 1/4 "(3,2 cm) naelu.
  • Seadke jõu tase, et naelad pisut pinnast allapoole sõita, et saaksite augud täita tihendus- või puitpahtliga.
Paigaldage veerandring 11. etapp

Samm 5. Täitke lüngad veerandringide ümber tihenduspüstoliga

Lõika ots liimikihi kanistri küljest lahti. Laadige kanister püstolisse, seejärel hoidke püstoli otsikut veidi veerandringi ülemise serva kohal. Vajutage päästikule õrnalt, jaotage tihendusriba mööda iga liistutüki ülemist serva. Tavaliselt ei pea te liistude ja põranda vahel tihendama.

• Samuti tuvastage tühimikud kahe liistutüki vahel, näiteks nurkades. Täitke need tühikud mõne tihendiga.
  • Kui plaanite veerandringi värvida või värvida, valige värvitav akrüül-latekspulk. Mõned silikoonversioonid on mõeldud ka värvimiseks.
  • Isegi kui te ei teinud tükkide ühendamisel täiuslikke lõikeid, võib väike tihendus muuta veerandringid professionaalseks.
Paigaldage veerandring 12. etapp

Samm 6. Vajutage tihend sõrmega lünkadesse

Jookske sõrmega veerandringide tippude ümber, et suruda tihend nende taha. Tehke sama ka üksikute tükkide vahedega. Püüdke muuta tihendus võimalikult ühtlaseks ja peidetud. Kui olete lõpetanud, pühkige ülejääk niiske lapiga üles.

• Värvimata puidust veerandringide puhul võite lünkade täitmiseks kasutada tihendamise asemel puitpahtlit
  • Paagi puudutamine pole ohtlik, kuid pidage meeles, et enne suu või silmade puudutamist peske käsi.

4. osa 4: veerandvoorude puudutamine

Paigaldage veerandring 13. etapp

1. samm. Küünte katmiseks laotage tupsutäis puidust pahtlit

Puitpahtel on väikestes mahutites või torudes. Selle pealekandmiseks piisab, kui sõrmega väike kogus pahtlit korjata, seejärel vajutada see küünepeadele. Hõõruge pahtlit, et see siluda ja küüned peita.

Valige värviline kitt, mis sobib veerandringi värviga, eriti kui te ei plaani neid pärast värvida või värvida

Paigaldage veerandring 14. etapp

Samm 2. Tihendi ja täiteaine silumiseks kasutage 180-liivapaberit

Veerandringide lihvimisel kasutage kerget survet, et vältida nende kriimustamist. Minge üle töödeldud alad, et need veerandringidesse segada. Puudutage neid ja vaadake neid eemalt, veendumaks, et need on hästi segunenud. Kui olete lõpetanud, pühkige veerandringid niiske lapiga, et eemaldada praht.

Veerandringide lihvimine kahandab neid veidi, valmistades neid ette uue värvikihi või pleki saamiseks. Kui plaanite värvimist või värvimist, kaaluge kõigi veerandringide lihvimist

Paigaldage veerandring 15. etapp

Samm 3. Värvige veerandringid poolläikiva värviga

Sobitage värvi värv veerandringide taga olevate põrandaliistude värviga. Enne värvipurgi avamist kaitske seinu ja põrandat, pannes iga veerandi ümber sinise maalriteibi. Seejärel pintslige veerandringi, kuni need näevad puhtad ja hästi kaetud. Enamiku värvide kuivamiseks kulub vähemalt 4 tundi, enne kui saate teise kihiga viimistlust parandada.

• Akrüül-lateksvärvid on tavaliselt veerandringide jaoks parim valik. Mõned õlipõhised värvid paistavad hästi silma ka põrandaliistude puhul.
  • Enamik eksperte kasutab poolläikivat värvi, mis muudab veerandringid heledaks ja kergesti puhastatavaks. Saadaval on läikivad värvid, kuid sageli muudavad need veerandringid seintest liiga palju silma.
  • Kui plaanite värvida puidust veerandringide kaupa, veenduge, et teie värv oleks kujundatud nii, et see sobiks puitviimistlusega.
Paigaldage veerandring 16. etapp

Samm 4. Loodusliku loomuliku välimuse saamiseks kandke puiduplekk

Sobitage värvitoote värv põranda ja ruumi puitviimistlusega. Värvija pealekandmiseks laotage see veerandringidele pintsli või lapiga. Pühkige liigne plekk lapiga maha, seejärel oodake umbes 15 minutit enne uue kattekihi pealekandmist. Jätkake seda, kuni puit saavutab õige värvi.

• Saadaval on palju erinevat tüüpi värvimistooteid. Kõige tavalisemad on õli- ja veepõhised värvimisvahendid. Õlipõhiseid plekke on kergem kasutada ja need tungivad sügavamale, kuid veepõhised tooted kipuvad ühtlasemalt määrduma.
  • Paljude värvimistoodete täielik kuivamine võtab aega kuni 24 tundi, seega hoidke kõik veerandringidest eemal.

Video - selle teenuse kasutamisel võidakse YouTube'iga jagada teatud teavet

Näpunäiteid

• Veerandringid tuleks enne paigaldamist värvida või peitsida. Pärast paigaldamist peate võib -olla värvima pahtli ja puitpahtli.
  • Asetage lõigatud veerandringid seinale enne nende kinnitamist, et testida nende sobivust. Peitsitud vorm peab ideaalselt sobima, kuid kui kasutate värvitud liistut, saate tühimikud tihendada. Lõika need mõõtmisest veidi pikemaks, nt. 1/8 "(3 mm) ja kontrollige, kas need sobivad. Lõika õhukesed viilud ära, kuni need tihedalt kokku sobivad.
  • Ehitusliimi kasutamine võimaldab teil kasutada väga vähe naelu.
  • Muud tüüpi põrandaliistud, näiteks kingade vormimine, paigaldatakse samamoodi nagu veerandringid. Valige vormimine vastavalt selle kujule ja sellele, kuidas see teie seinte vastu sobib.

Hoiatused

• Saagide kasutamine on ohtlik, seega võtke alati ettevaatusabinõusid. Kandke nõuetekohast kaitset, sealhulgas kõrvaklappe, kaitseprille ja tolmumaski.
  • Olge värvi või plekiaurude sissehingamisel ettevaatlik. Töötage ventileeritavas kohas ja hoidke teisi inimesi eemal, kuni olete lõpetanud.