3 võimalust trompetil kõrgete nootide esitamiseks

Sisukord:

Anonim

Kõrgeimad noodid trompetil võivad köita peaaegu iga kuulaja huvi ja tähelepanu. Ülemisse registrisse ronimine võtab aga aega ja vaeva. Mängu vastupidavuse suurendamine huulte ja keele harjutuste abil on hea koht alustamiseks. Proovige oma ulatust järk -järgult laiendada lühikeste mänguhetkedega kogu skaalal. Lõpuks hoidke oma keha püsti, et hõlbustada kiire õhu suunamist huulikusse.

Sammud

Meetod 1 /3: oma vastupidavuse suurendamine

Esitage trompetil kõrgeid noote 1. samm

Samm 1. Töötage ühe noodi häälestamisel

Valige märge alumises registris. Esmalt mängige seda oma trompetil 30 sekundit. Jätkake harjutamist, kuni saate korraga töötada kuni 2 minutit või rohkem. Kui olete mures õige noodi mängimise pärast, kasutage klaviatuuri või klaverit ja proovige seda sobitada.

Esitage trompetil kõrgeid noote 2. samm

Samm 2. Liikuge skaalal üles ja alla

Mängige 3 nooti üles, 5 nooti üles ja minge siis alla tagasi. Jätkake märkmete üles ja alla liikumist. Proovige iga kord veidi kõrgemale tõusta. See on okei, kui te ei suuda kõrgeid noote nii kaua hoida. See on peamiselt seotud märkmete vahel liikumise võime parandamisega.

Esitage trompetil kõrgeid noote 3. samm

Samm 3. Mängige sireeni

Proovige minna oma vahemiku keskelt alla, üles ja seejärel keskele. Kui saate seda teha ilma pausideta, on see suurepärane hingamistreening.

Esitage trompeti kõrgeid noote 4. samm

Samm 4. Harjutage oma huuli

Võtke oma trompeti huulik välja ja suruge huuled vastu. Tehke seda iga päev 15 minutit. Jätkake seda 4 kuni 8 nädalat. Kui kaheksa nädalat on möödas, saate seda aega lühendada iga päev 1-2 minutini.

Teine huulteharjutus on asetada pliiats huulte vahele ja hoida seda enda ees. Tehke seda iga päev ja proovige hoida seda asendis 3-4 minutit

Esitage trompeti 5. sammu kõrgeid noote

Samm 5. Tehke viie noodiga harjutus

C-noodi tabamine on sisenemispunkt kõrgemasse vahemikku. Alustuseks mängige madalal F# -l, seejärel tehke 5 noodi jaoks huuleläige. Loendage need välja nagu 1-2-3-4-5-4-3-2-1-2-3-4-5. Seejärel korrake seda protsessi skaalal ülespoole liikudes. Eesmärk on siin olla järjepidev löömisel ja märkmete vahel liikumisel, kasutades ainult oma huulte jõudu.

Huulepulk on harjutus, mida sageli kasutavad vaskpillimängijad ja mis hõlmab nootide loomist ja muutmist, kasutades ainult huuli. Neid harjutusi mängitakse sageli kahanevas järjekorras ja sama sõrmega sõrmedega. Näiteks; G-C-G, F terav-B-F terav, F-B korter-F ja nii edasi …

Esitage trompeti kõrgeid noote 6. samm

Samm 6. Tehke hingamisharjutusi

Hingake 4 löögi jooksul sügavalt kopsudesse. Vabastage õhk suust 4 löögi jooksul. Seejärel hingake sisse 3 lööki ja hingake välja 4. Seejärel hingake sisse 2 lööki ja hingake välja 4. Eesmärk on selles, et sama kogus õhku kestaks kauem, mis on vajalik kõrge noodi saavutamiseks. Võite teha ka harjutusi alt-keskelt üles, hingates kõigepealt soolestikust, seejärel rinnast, seejärel kõrist ja välja hingates. Lähtudes saate oma vajadustega kohandumiseks muuta kiirust ja kestust. Näiteks võite sisse hingata 12 -st 12 -st, kui soovite harjutada klaveri dünaamikat. Mezzo-forte jaoks võite teha ka 4 välja 4 eest.

Samuti saate stopperi ja aja, kui kaua kulub 2 löögi väärtuses õhu vabastamiseks. Vaadake, kas saate seda aega harjutamisega pikendada

Esitage trompeti 7. sammu kõrgeid noote

Samm 7. Harjutage iga päev vähemalt 15 minutit

Kui proovite iga päev tundide kaupa harjutada, kannate keele, huuled ja kurgu ära. Siiski on hea mõte kulutada iga päev vähemalt 15 minutit kas oma huulte treenimisele või tegelikult mängimisele. See tõstab järk -järgult teie vastupidavust trompetimängule.

Meetod 2/3: üleminek kõrgele noodile

Esitage trompeti 8. sammu kõrgeid noote

Samm 1. Alustage väikese sumina tekitamisega

Hingake 3 korda sügavalt sisse ja hingake neid välja. Võtke oma trompet üles ja asetage huulik suu vastu. Puhuge huulikusse õhku, kuni kuulete madalat ja ühtlast suminat. Hoidke seda suminat 2 kuni 3 minutit.

Esitage trompetil kõrgeid noote 9. samm

Etapp 2. Puhuge sarvest umbes 1 minut ilma noote mängimata

Hoidke oma õhuvool konstantsena, hingates sügavalt kopsudesse ja väljahingamisel otse trompetisse. Maksimaalse kasu saamiseks alustage mängimist kohe pärast sissehingamist.

Esitage trompeti 10. sammu kõrgeid noote

Samm 3. Töötage kaaluga üles

Toonide ja märkmete joonistamisel alustage C -skaala mängimist. Liikuge järk -järgult kaalude järel pärast C, suundudes kõrgetesse nootidesse. Võtke selle tegemiseks aega. Kogu harjutus peaks kestma 10 kuni 15 minutit.

Esitage trompetil kõrgeid noote 11. samm

Samm 4. Mängige arpeggiosid

Alustage C-st ja liikuge klahvide 1-3-5-8 kaudu. Jällegi liikuge kaaluga ülespoole. See soojendus peaks kestma 2 kuni 5 minutit.

Esitage trompetil kõrgeid noote 12. samm

Samm 5. Hüppa kõrge noodiga mängimisse

Alusta G -ga (kontsert F). Proovige oma parima, et see noot püsiks umbes 4 löögi kaugusel. Seejärel liikuge iga 2 löögi järel veel pool sammu skaalal ülespoole. Peatuge ja tehke paus, kui jõuate kõrgele C (kontsert Bb). Kogu see harjutus peaks kestma 2 kuni 5 minutit. Kui jätkate võitlust, minge enne uuesti proovimist mõneks päevaks tagasi tugevdusharjutuste juurde.

Esitage trompetil kõrgeid noote 13. samm

Samm 6. Töötage oma tootevaliku laiendamisega huulepulkade abil

Alustage C -st (kontsert Bb) ja libistage sealt üles ja alla, hoides sama sõrme. Hoidke müra aeglaselt, et saaksite iga noodi selle esitamise ajal tsentreerida. Tõstke skaalat järk-järgult poole sammu võrra üles nii kõrgele, kui saate mängida.

3. meetod 3 -st: oma tehnika täiustamine

Esitage trompetil kõrgeid noote 14. samm

1. samm. Vaadake skaala kõiki samme omavahel seotuna

Mõnel inimesel tekib peaaegu vaimne blokk, mis takistab neil kõrgete nootide poole liikumast. See aitab murda kaalud oma mõtetes ja ette kujutada, kuidas iga samm ei ole sellest kõrgemal või allpool asuvatest väga kaugel. Samuti võib ühe inimese kõrge noot olla kellegi teise lähtepunkt.

Esitage trompeti kõrgeid noote 15. samm

Samm 2. Tugevama puhumise asemel kontrollige oma õhuvoolu

Paljud trompetimängijad püüavad huulikule suurema surve avaldamisega saavutada kõrgeid noote. See võib helitugevust suurendada, kuid see muudab heli väga vähe. Selle asemel keskenduge õhuvoolu juhtimisele kopsudest läbi huulte. Tegelikult jõuate märkmeteni „üle” C väga vähese õhuga.

Esitage trompeti 16. sammu kõrgeid noote

Samm 3. Säilitage püstiasend

Trompeti mängimiseks võite seista või istuda. Olenemata positsioonist hoidke selgroo sirge. See võimaldab õhul minna otsejoones kopsudest suhu ja huulikusse. Võib -olla näete mõnda mängijat lõdisemas, kuid parem on seda mitte proovida, kui töötate kõrgete nootidega.

Proovige mängida, vaadates täispikka peeglit. See võimaldab teil mängimise ajal oma rühti kontrollida. Hoidke oma õlad alati tagasi ja trompet paralleelse ja 1 kraadi kõrgemal

Esitage trompeti kõrgeid noote 17. samm

Samm 4. Kasutage väiksemat huulikut

Peaksite suutma mängida kõrget nooti igat tüüpi huuliku peal. Mõned mängijad leiavad aga, et väiksem huulik hõlbustab skaalal kõrgemale ronimist. Kui leiate, et teie huulte asend on natuke lahti, võib väiksem huulik sundida teid pingutama. See võib omakorda tekitada kõrgema helikõrguse.

Esitage trompetil kõrgeid noote 18. samm

Samm 5. Kaareke mängides keelt

Katsetage oma keele tõstmist, kui proovite kaaludel ülespoole liikuda. Kujutage ette, et teete häält või vokaali "ee". See loob lehtri õhu läbimiseks suu kaudu huulikusse. Selle tulemusena liigub õhk kiiremini ja aitab teil jõuda kõrgemale.

Selle lähenemise vastand on keele langetamine ja "ah" heli tegemine

Video - selle teenuse kasutamisel võidakse YouTube'iga jagada teatud teavet

Näpunäiteid

• Suunake huuliku ülemine osa
  • Rohkem õhku = suurem samm (suruge õhku soolestikust ja kontrollige seda)
  • Püüdke mängu ajal mitte põske paisutada. See vabastab tegelikult teie kontrolli õhuvoolu üle, selle asemel, et suruda õhku trompetisse. Keskenduge oma põskede pigistamisele ja pingutamisele, kui tunnete, et need hakkavad õhku tõusma.